They seem to make lots of good flash templates .
Kontakt

Peter Králik
mob.: +421 905 202481
e-mail: bvsservis[zavináč]azet.sk
bazenypk[zavináč]bazenypk.sk

Chémia

Používame jednu z najúčinnejších a najkvalitnejších chémií v Európe, ktorou vieme zabezpečiť nielen aby bola voda čistá a nezávadná ale vieme aj vyčistiť špinavú, pre kúpanie už takmer nepoužiteľnú vodu.

Prípravky pre reguláciu PH a rovnováhu vody

pH vody vyjadruje stupeň kyslosti alebo zásaditosti chemickej látky. Hodnota pH sa pohybuje v rozmedzí 0 – 14, keď pH pod 7 znamená kyslé hodnoty a pH nad 7 zásadité hodnoty. Aby správne pôsobili dezinfekčné prípravky v bazénovej vode, je treba udržovať hodnotu pH na rozmedzí 7,2 – 7,6. Inak dochádza k zvýšenej spotrebe dezinfekčných prípravkov, voda môže byť prechemizovaná a nevhodná na kúpanie.

Prípravky pre dezinfekciu vody

Pri dezinfekcii bazénovej vody chlórom sa volí hodnota koncentrácie chlóru medzi 0,4 – 0,6 mg/l. Vírivé vane s teplou vodou majú rozmedzie 0,7 – 1,0 mg/l. Najčastejšie sa používajú chlórnan vápenatý, chlórnan sodný, ale prevádzky súkromných bazénov môžu používať aj tieto alternatívy ako bróm, peroxid vodíka, jód.

Prípravky proti riasam

Vzhľadom k tomu, že dezinfekčné prípravky nezamedzia v dostatočnej miere k vzniku vodných rias, používajú sa algicidy a prejasňovače, ktoré sa vedia s týmto problémom popasovať.

Testeri na meranie vody

Testerom vieme odmerať aké má bazénová voda hodnoty pH, chlóru a iných veličín, ktoré môžeme následne podľa potreby upraviť. Používajú sa testeri kvapkové, lakmusové, tabletové, fotometre a elektronické zo sondou.

Design downloaded from free website templates.